Психологія та біоенергетика дуже тісно пов'язані. Є способи позбавлення стресу, які відмінно впливають і на біополі. Одними з таких методик є деякі види так званих копінг-стратегій.
Копінг-стратегії — це методи боротьби зі стресом, які використовуються людьми несвідомо. Експерти вже знайшли і класифікували понад чотириста таких стратегій, деякі з яких є дуже дієвими і поділяються на дві великі групи: на ті, що допомагають змінити саму ситуацію та на ті, що змінюють реакцію людини на проблему.
Часто віруючі люди починають набагато більше молитися, якщо зустрічають на шляху якісь труднощі. Це досить ефективний спосіб боротьби, причому як із реакцією, так і із самою проблемою. Люди в молитві здобувають спокій, знижують градус переживань і найчастіше через це знаходять ефективне рішення. Те саме можна сказати і про банальні медитації та йогу. Вони певною мірою схожі з молитвою, тому що допомагають зазирнути всередину себе. Якщо ви є віруючою людиною, молитва дійсно може врятувати вас від біди і зміцнити вашу ауру за рахунок впевненості в тому, що Бог або Всесвіт допоможуть вам.
Багато людей намагаються стежити за своїми емоціями та стримувати їх, щоб не йти з головою в поганий настрій, смуток, стрес. Це добре, але тільки в тому випадку, якщо емоції та почуття не надто сильні. Якщо намагатися утримати в собі дуже сильну злість ревнощів, негатив, це може стати причиною сильної перевтоми, нервового зриву. Не тримайте в собі те, що вас з'їдає зсередини. Натомість скористайтеся наступною копінг-стратегією.
Хтось виходить на вулицю подихати свіжим повітрям, хтось починає пити більше води або їсти більше продуктів, багатих на вітаміни та корисні речовини. Інші роблять вправи. Будь-яка фізична активність та правильні звички у харчуванні допомагають подолати стрес максимально швидко. Іноді, навпаки, потрібно просто полежати у ліжку та спокійно подивитися улюблений серіал. Така методика також має право життя. Важливо підбирати той метод, який підходить вам у цій ситуації.
Це дуже добрий метод боротьби зі стресом. Якщо раптом у вас у житті все дуже погано, спробуйте звернутися по допомогу до друга, до родича, другої половинки, товариша. Інші люди в боротьбі зі стресом допомагають часом дуже добре, особливо якщо вони чесні і відкриті. Намагайтеся звертатися за підтримкою лише до тих, хто дійсно може вам допомогти.
Це не просто марний оптимізм із установками типу «все буде добре». Позитивна переоцінка — це пошук реально позитивних сторін у тому, що відбувається зараз у вашому житті. Уміння подивитися на ситуацію під іншим кутом нерозривно пов'язане з умінням зберігати спокій. Тільки ті люди, які можуть бути терплячими, можуть використовувати позитивну переоцінку на максимум. У ті моменти, коли ви вже вийшли з себе і дозволили нервам взяти над вами гору, переоцінка буде максимально марною, тому що спочатку потрібно якось позбутися джерела негативних емоцій.
Стратегій боротьби зі стресом або його наслідками дуже багато, але з описаних вище експерти в галузі психології та біоенергетики радять обирати ті, які найкраще підходять вам і вашому характеру, способу життя.
Які стратегії точно не варто використовувати, так це спроби зняти стрес міцними напоями, повним дистанціюванням від людей і суспільства, уникнення. Вони шкодять вашому здоров'ю, підвищують невпевненість у собі, змушують страждати ще більше.
Іноді потрібно дистанціюватися від однієї проблеми, щоб вирішити іншу. Це називається правильною розстановкою пріоритетів. Якщо є кілька джерел стресу, то слід розбиратися з ними по черзі, інакше ви ризикуєте втомитися морально і фізично.