Знання про особливості людського мозку може допомогти правильно спланувати свій день, щоб він пройшов продуктивно, всі справи давалися легко, а ввечері не відчувати втоми.
Протягом дня наш мозок «змінює свій настрій». Наприклад, якщо вранці йому хочеться попрацювати, то надвечір він вже нездатний добре виконувати багато своїх функцій. Як же час доби та годинник впливають на його активність?
Активність мозку по годинниках
-
З 6 до 7 ранку — найкраще працює довготривала пам'ять. Дуже добре засвоюється будь-яка отримана інформація у цей проміжок часу.
-
З 8 до 9 ранку — добре працює логічне мислення. На думку вчених, цей час найбільше підходить для будь-якого виду діяльності.
-
З 11 до 12 дня — в цей час стає складно зосередитися на чомусь одному. У цей проміжок часу мозку необхідний перепочинок. Не варто його мучити інтелектуальною діяльністю чи аналізом. В цей час важливо розслабитись і, наприклад, послухати спокійну музику.
-
З 13 до 14 дня — час обіду. Підзарядка потрібна не тільки вашому шлунку, а й мозку. Простимулюйте його роботу чимось смачненьким, що йому сподобається: ягоди, морепродукти, горіхи, насіння, фрукти.
-
З 14 до 18 вечора — ідеальний час для активної мозкової діяльності. Як правило, більшість роботи виконується саме в цей проміжок часу.
-
З 18 до 21 вечора — мозкова активність поступово йде спад. Мозок вимагає відпочинку та розслаблення.
-
З 21 до 23 вечора — відбувається повноцінний відпочинок мозку та всієї нервової системи.
-
З 23 до 1 години ночі— Саме тоді відбувається відновлення тонких енергією людського організму. У фен-шуй цю енергію називають Ці, йоги — праною, а вчені — м'язової та нервової силою.
-
З 1 до 3 години ночі — відновлюється емоційна енергія.
-
З 3 до 6 години ранку — робота мозку починає активізуватися, навіть попри сон. Це дає можливість рано вставати і відчувати себе бадьорим вже о 5-й ранку.