Найстрашніший ворог гарного настрою — це ліньки. Коли не хочеться нічого робити, то до нашого життя приходить апатія. Це остання стадія лінощів, на якій здається, ніби світ втратив фарби.
Позбутися цього можна, причому не так вже й багато для цього знадобиться зусиль, але знайти в собі сили все ж таки доведеться. Справа в тому, що лінощі та апатія народжуються з багатьох причин. Ці причини можна звести нанівець, уникнувши появи проблеми як такої. У випадку з лінню потрібні кардинальні заходи та особливе бажання. Підвищуйте свою енергетику — це найкращий спосіб жити повним життям і не мати проблем із мотивацією.
Апатія — це крайня форма лінощів. Вона робить людей безсилими, слабкими і позбавленими будь-якої мети. Мабуть, найточнішим описом буде відсутність малих та глобальних планів на життя.
Спочатку ви просто лінуєтеся щось зробити, потім розумієте, що лінь не така вже й погана, тому що з нею можна змиритися. Далі ви просто втрачаєте бажання рухатися вперед, без емоцій рухаючись протягом життя, дозволяючи йому нести вас туди, куди завгодно йому. Це призводить лише до депресій: коли життя змушує вас вставати з колін, ви вже не можете цього зробити, тому що порожнеча захопила вашу свідомість.
Справа в тому, що приходить апатія повільно, але часто ми просто не помічаємо її настання. Вона небезпечна своєю уявною невинністю, адже, по суті, ви нічого поганого не робите, а просто пливете за течією, забувши про все на світі. Це вир, хиткі піски життя, з яких вибратися дуже важко.
Крок перший: визнання проблеми. Позбавлення будь-якої проблеми починається з визнання. Якщо ви знаходитесь в апатії або лінуєтеся щось робити, але не надаєте цьому значення або не визнаєте цього, вилікувати вас буде неможливо. Скажіть собі: «Мені потрібна допомога». Будьте впевнені на сто відсотків у тому, що ви зможете стати кращими, позбутися недуги.
Крок другий: мотивація. Якщо у вас є бажання привести своє тіло в порядок, знайти свою любов чи роботу, але ви не можете знайти в собі сили, мотивуйте себе, адже причиною лінощів є відсутність цілей . У цьому вам може допомогти будь-що — мотивуючі відео в інтернеті, підтримка близьких, самомотивація за допомогою афірмацій типу: «Я — сильна особистість», «Я вже на шляху до успіху». Повторюйте собі це, щоб вигнати з голови негативні програми, які міцно засіли у свідомості.
Крок третій: починайте з малого. Не варто відразу намагатися працювати над собою 24 години на добу. Все має поступати поступово. Займайтеся саморозвитком щонайменше 20 хвилин на день. Через 21 день у вас виробиться звичка. Саме це стане вашим фундаментом. Через місяць ви вже забудете, що колись були схожі на мляве тіло, позбавлене цілей. Ви просто прокинетеся вранці і зрозумієте: «Я перетворився». Це буде найприємніший ранок у вашому житті.
Крок четвертий: закріплення успіху. Коли ви зрозумієте, що почали ставати кращими, витривалішими по відношенню до лінощів і апатії, збільшуйте навантаження. Шукайте собі нові хобі, захоплення. Присвячуйте цьому все більше часу свого життя. Рухайтеся вперед, розширюючи кругозір. Не зупиняйтеся на досягнутому, тому що застій у розвитку знижує енергетику.
Крок п'ятий: здоровий спосіб життя. Коли ви відновилися, слід припинити вживати багато жирної їжі і відмовитися від алкоголю та сигарет. Можливо, у цьому і була ваша проблема — тоді займіться спортом, якщо причиною апатичності була залежність. Немає необхідності піднімати тяжкість — бігайте вранці і робіть прості вправи.
Перемогти ліньки непросто, але можливо і під силу кожному з нас. Усі ми люди, і всі ми маємо право на помилку. З апатією зустрічаються всі хоча б один раз. Це нормальний перебіг життя, тому що помилки та проблеми роблять нас сильнішими.