За даними ВООЗ, з періодичними або хронічними запорами стикається приблизно кожен п'ятий житель планети. Це один із найпоширеніших розладів роботи травної системи. У групі підвищеного ризику — жінки та літні люди. Але останнім часом від хронічних запорів страждають навіть діти. Що спричиняє цей розлад і чому миритися з тривалими застоями в кишечнику небезпечно?
Медицина давно знайшла ефективне вирішення такої проблеми, як запор. Сьогодні кожен може підібрати проносний препарат з огляду на особливості свого організму. А жителі України можуть ознайомитись із практично повним асортиментом таких медикаментів на сайті медичної інформаційної системи Аптека 9-1-1.
На цьому порталі зібрана найповніша і достовірніша інформація про склад, принцип дії, спосіб застосування різних послаблюючих. І навіть вказані ціни та адреси аптек, де можна вигідно купити потрібні ліки з доставкою додому. Проте багато українців продовжують терпіти запори. І роблять це вкрай необачно.
Відсутність дефекації протягом лише 2 днів викликає зміни у роботі всього організму. Чим довше триває цей період, тим небезпечніше, тому що виникає загальна інтоксикація, яка в особливо тяжких випадках призводить до смерті. Не менш небезпечні й регулярно повторювані запори, оскільки можуть спричинити:
геморою;
випадання прямої кишки;
онкологічних захворювань.
Не кажучи вже про те, що кожного разу за відсутності дефекації протягом декількох днів людина відчуває біль у животі, здуття. У деяких з'являється неприємний присмак у роті. Адже вирішити проблему дуже просто — достатньо прийняти проносне.
Асортимент препаратів із проносною дією дуже широкий, що дозволяє кожному підібрати для себе найбільш комфортний варіант. Вони бувають у вигляді таблеток, капсул, рідких розчинів для орального застосування, ректальних супозиторій, мікроклізм. Розрізняються і за принципом дії. Деякі повільно діючі. Їх приймають, наприклад, на ніч, щоби отримати дефекацію вранці. Інші можуть діяти через короткий час — від кількох хвилин до кількох годин після застосування.
Більш детально про проносні препарати різних типів, які продаються без рецепта, можна дізнатися на сайті МІС Аптека 9-1-1 і вибрати оптимальний для себе варіант.