Росіяни починають розробляти пристрої, які перетворюють звичайні авіабомби на керовані боєприпаси.
Система, аналогічна американському комплекту JDAM, який дозволяє перетворювати авіабомби на керовані боєприпаси. Про це повідомив російський-телеграм-канал "Військовий інформатор".
"У даному випадку до бомби ФАБ-500 було прироблено і крила, маючи на увазі, що виріб здатний ще й планувати. При цьому характер досить грубого виконання натякає на те, що перед нами досвідчений зразок, зібраний зовсім недавно", - сказано в повідомленні.
Це справді може виявитися проблемою для нас. Більше, ніж «шахеди». По-перше, у них авіабомб дуже багато. По-друге, такий боєприпас не збивається протиповітряною обороною.
Україна також розраховує на отримання системи для модернізації некерованих бомб. З їхньою допомогою ЗСУ зможуть атакувати великі об'єкти російської армії, але є певні нюанси. Так, українським військовим доведеться знайти спосіб запускати авіабомби з JDAM із літаків радянської епохи, як вони раніше зробили з ракетами HARM та винищувачами МіГ-29. У будь-якому випадку нам потрібно якнайшвидше отримати від союзників Joint Direct Attack Munition, аналог подібного обладнання.
І активізувати режим санкцій. Адже основою JDAM є комп'ютерний блок із бортовою навігацією. Таку ж мають поставити і росіяни. Але без тайванських комплектуючих вони такого не зможуть зібрати.
Невелике порівняння керованої авіабомби з керованими ракетами. Важливою характеристикою авіаційного боєприпасу є коефіцієнт наповнення - ставлення маси вибухової речовини до маси бомби. Для авіаційних керованих ракет він становить 0,2 - 0,5 (таке низьке співвідношення обумовлено необхідністю розміщення в корпусі ракети двигуна, паливних баків, систем корекції та наведення), для некерованих авіаційних бомб він близький до 1, а для керованої авіабомби значення цього коефіцієнта становить 0,7 - 0,9. При цьому область можливих скидів бомби з великих висот лише трохи поступається зоні дальньої межі пуску ракети. При практично однакових стартовій масі та дальності пуску (скидання) УАБ може нести значно більше вибухової речовини, ніж авіаційна ракета.