Виступаючи в ефірі загальнонаціонального українського телемарафону у вівторок увечері, заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін розповів про збитки, завдані російською армією інфраструктурі країни.
"Загалом по Україні станом на зараз маємо інформацію про більш ніж 35 тис. зруйнованих об'єктів в результаті російських атак. З близько 30 тис. обстрілів, зафіксованих з початку вторгнення, уражено 702 об'єкти критичної інфраструктури. Йдеться, зокрема , про газопроводи, електропідстанції, мости тощо", - повідомив Єнін.
За його словами, лише за останню добу українські поліцейські отримали інформацію про обстріл 27 населених пунктів.
Основні напрямки ударів – Дніпропетровська та Донецька області. Крім того, за словами чиновника, окупанти не припиняють тероризувати Запорізьку, Сумську, Харківську та Херсонську області.
Ціна, яку Україна заплатила за повне вторгнення фашистської росії, величезна та продовжує зростати.
Наразі росія звинувачується у скоєнні понад 40 000 військових злочинів, заявило 27 жовтня Міністерство внутрішніх справ України. За словами голови ООН у справах біженців, вторгнення також змусило близько 14 мільйонів українців покинути свої будинки, що стало найшвидшим і масштабнішим переміщенням за останні десятиліття.
Валовий внутрішній продукт (ВВП) України впав цього року на приголомшливі 32 відсотки — більше, ніж у Сполучених Штатах під час Великої депресії 1930-х років.
Інфраструктура по всій країні, в основному цивільна, стала мішенню російських військових ударів. Міста, в першу чергу Маріуполь, перетворилися на руїни. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 5 вересня, що вторгнення Росії завдало збитків. strong>у розмірі 326 мільярдів доларів і що для негайного відновлення потрібно 105 мільярдів доларів.
Ця цифра в 105 мільярдів доларів була трохи нижчою, ніж інша оцінка, зроблена пізніше того ж місяця. -school/news/the-total-amount-of-damage-caused-to-ukraine-s-infrastructure-is-more-than-127-billion-kse-institute-s-report-as-of-september-2022 " target="_blank">Дослідники з Київської школи економіки, які працюють з кількома українськими міністерствами над збором даних, заявили, що документально підтверджено збитки на суму понад 127 мільярдів доларів житлової та нежитлової нерухомості , а також іншій інфраструктурі.
Однак ці цифри нікчемні порівняно з оцінкою, запропонованою президентом Зеленським, який 6 вересня заявив, що для відновлення України буде потрібне «більше 1 трильйона доларів » , заявивши, що це «буде найбільшим економічним проектом у Європі нашого часу».
Заступник міністра юстиції України Ірина Мудра, колишній банкір, яка брала участь у переговорах про репарації з європейськими та американськими партнерами, у тому числі з помічником міністра фінансів США Елізабет Розенберг, заявила 22 листопада, що Київ створить «міжнародний реєстр збитків», який вона роз'яснення послужила бофіційним документом усіх втрат , понесених Україною як фізичними особами, так і установами.
Україна також об'єдналася з Юридичною школою Колумбійського університету в Нью-Йорку для створення Проекту міжнародних претензій та відшкодування збитків (МКРЗ), чия «команда вчених та експертів вивчить і запропонує правові рамки для управління міжнародними претензіями щодо відшкодування збитків.