Сьогодні багато християн відзначають найважливіше церковне свято - Різдво Христове. Встановлено на згадку про народження Ісуса Христа Дівою Марією.
Якщо спробувати розставити пріоритети між церковними святами на їхню важливість, то виявиться, що в православній церкві Різдво вважають другим за важливістю після Великодня, а католики і більшість протестантів визнають Різдво головним святом
Різдво відзначається щорічно в один і той же час. Проте дати святкування Різдва у різних християнських церков відрізняються через різницю в календарях. Сьогодні, 25 грудня католицька церква і протестанти відзначають Різдво, тому що церковний календар у цих церквах ведеться за григоріанським стилем (у літературі часто згадують його як новий стиль). Православна церква, основні конфесії якої розташовані на території країн колишнього Радянського Союзу, незважаючи на те, що більшовики перейшли на григоріанський календар ще в 1918 році, після Жовтневої революції (яка стала відзначатись 7 листопада, залишаючись у назві при цьому "жовтневої"), зберігає свої традиції і продовжує жити за юліанським календарем, тому і відзначає Різдво Христове в ніч з 6 на 7 січня.
В Україні з 2017 року 25 грудня, Різдво за григоріанським календарем, стало офіційним державним святом.
Оскільки Різдво Христове, перш за все – релігійне свято, цього дня прийнято честь молитви вищим силам.
Потрібно просити про милість, поблажливість і прихильність. По можливості парафіяни можуть відвідати літургію, запалити свічку біля ікони та помолитися за здоров'я близьких.
Всупереч громадській думці і народним прикметам, церква не накладає заборон на працю у святкові дні. Дозволена і кропітка робота, пов'язана з в'язанням, плетінням, шиттям та вишиванням, якщо її розглядати не як розвагу.
У народі період із Різдва до Хрещення вважається загадковим, у цей час прийнято ворожити. Позиція католицької та православної церков до ворожінь схожа, але відрізняється категоричністю. І якщо православна церква дивиться на це з невдоволенням, вважаючи, що дивитися майбутнє – не правильно, то католицька церква в цьому питанні більш категорична і не допускає будь-яких винятків: ворожіння, ворожіння та інші подібні види передбачення майбутнього є окультними практиками. Будь-який вид окультизму, чи то чорна чи біла магія, є тяжким гріхом проти першої заповіді Господньої. При цьому грішить не тільки той, хто проводить спіритичний сеанс або іншу подібну практику, але й ті, хто бере у цьому участь і для кого це все виконується.