Видання Washington Post з посиланням на власні джерела пише, що адміністрація президента Джо Байдена приватно закликає Україну показати, що вона відкрита для переговорів з фашисткою росією. Також зазначаються заклики переглянути публічну відмову брати участь у переговорах з країною агресором і окупантом, поки диктатора путін не буде відсторонено від влади.
Однак у виданні наголошують, що цей заклик спрямований не на те, щоб підштовхнути Україну до столу переговорів, а на те, щоб зберегти моральну перевагу в очах її міжнародних прихильників.
Джерела видання називають це холодним розрахунком, який допоможе зберегти підтримку Києва з боку інших держав, які стикаються з побоюваннями своїх виборців, що війна в Україні розтягнеться багато років.
Раніше офіційні особи фашистської Росії неодноразово заявляли про готовність сісти за стіл переговорів, але тільки на російських умовах. Київ при цьому завжди зазначає, що будь-яке перемир'я з окупантами гратиме їм на руку, давши можливість перепочинку та накопичення сил для нового наступу. Хто як не українці знають, що вірити російському слову не просто не можна, а й категорично протипоказано – російські та "чесне слово" – це різні всесвіти. За словами української влади, лише повне повернення всіх окупованих Росією територій може принести довгостроковий світ.
Як пише видання, американські чиновники поділяють позицію Володимира Зеленського, але при цьому визнають, що заборона Президента України на переговори з фашистською росією викликала занепокоєння в деяких країнах Європи, Африки та Латинської Америки, в яких особливо гостро відчувається вплив війни через зростання цін на продовольство та паливо.
Крім того, побоювання з приводу затягування конфлікту мають і країни, які так і не наважувалися підтримати очолювану США коаліцію допомоги Україні - або через свої зв'язки з Москвою, або через небажання стати в один ряд із Вашингтоном.
Наприклад, ПАР утрималася на недавньому голосуванні в ООН проти анексії росією чотирьох українських регіонів, заявивши, що натомість світ має зосередитися на сприянні припиненню вогню та політичному врегулюванні. Нещодавно обраний президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва говорив, що Зеленський несе таку саму відповідальність за війну, як і путін.
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, який намагається підтримувати добрі стосунки з москвою та Києвом, минулого місяця у розмові із Зеленським запропонував допомогу у проведенні мирних переговорів. Український лідер відмовив йому, пише WP.