Чи готовий Іран до повномасштабної війни?
Так. Тегеран роками будував потужний військово-промисловий комплекс. Окрім цього, Іран має свої проксі-сили за кордоном, такі як ліванська "Хезболла", єменський рух хуситів "Ансар Аллах" та купа парамілітарних груп в Іраку.
Тегеран в змозі вести конвенційну війну, але повномасштабне вторгнення на територію Саудівської Аравії та Іраку виглядає доволі малоймовірним. Скоріше за все, Іран готує атаку за допомогою ракет та БПЛА по нафтовидобувній інфраструктурі Саудівської Аравії та базам американців у Іраку. Такий формат вже використовувався Тегераном не один раз, і є де-факто менш загрозливим для режиму аятол ніж конвенційна війна. Відповідь від американців та саудитів не буде критичною для Ірану, тобто відповідь, то буде, але вона не буде направлена на зміну влади або знищення режиму аятоли.
Такі терористичні атаки з боку Ірану покликані консолідувати населення проти "зовнішнього ворога", щоб послабити активність протестів та посилити репресії.
Саудівська Аравія нещодавно попередила США про неминучу атаку Ірану на цілі на її території та в Іраку — The Wall Street Journal.
Збройні сили США на Близькому Сході підвищили рівень бойової готовності.
Атака з боку Ірану може початися в найближчі 48 годин, — розвідка Саудівської Аравії.
В Ірані над куполом мечеті Джамкаран піднято червоний прапор відплати. Нагнітання ситуації скоріш за все робиться для того, щоб відволікти увагу населення від антиурядових протестів.
Підняття червого стягу на мечеттю є серйозним знаком для іранців і прирівнюється до оголошення війни, кровної помсти, до здійснення якої прапор не буде спущений.
(Аналогічне підняття прапора було після ліквідації генерала Касема Сулеймані. Тоді іранці атакували два найбільших нафтопереробних заводи в Саудівській Аравії та бази американців в Іраку.)