На окупованих російською фашистською територіях Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей сьогодні 23 вересня почалися п'ятиденні "референдуми" про приєднання до Росії (росії фашистської). У цьому є хоч щось законне?
Підготовка до "референдуму" вийшла навіть стрімкішою ніж у Криму в 2014 році. Тоді наприкінці лютого депутати спочатку проголосували за референдум 25 травня, потім перенесли на 30 березня, а у підсумку провели 16 березня. На цей раз вся підготовка вклалася в кілька днів.
"Референдуми" суперечать і російському, і українському законодавству. Російською, організувати референдум можна мінімум за чотири місяці, а українською – питання про зміну території країни може вирішуватися лише на всеукраїнському референдумі.
Російська влада не контролює повністю територію жодного регіону, який зібралися приєднувати. Після українського контрнаступу ЗСУ зайшли до Луганської області, на Донеччині російська армія так і не змогла захопити і її третини. У Запорізькій російські війська не контролюють більше половини регіону та саму його столицю - Запоріжжя. На Херсонщині ЗСУ настають не так активно, але говорити про повний російський контроль над регіоном теж не можна.
Взяти участь у "референдумах" можна буде за російськими чи українськими документами, прозвітувала окупаційна влада чотирьох захоплених областей. Але жителі невизнаної ДНР, наприклад, проголосувати у невизнаній ЛНР не зможуть.
Окупаційна влада цих чотирьох регіонів наполягає на тому, що "референдуми" будуть прозорими та легітимними. Для цього навіть покликали іноземних спостерігачів, правда з яких країн і чи будуть вони присутні - поки що не зрозуміло.
З організацією "референдумів" допоможе і ЦВК Росії. Як це можливо на території іншої країни – теж відкрите питання з погляду законодавства.