counter

День Незалежності України 2023: історія державного свята


Переглядів: 45


День Незалежності України 2023: історія державного свята

Щорічно в Україні відзначається головне державне свято – День Незалежності. Дата цієї важливої дати незмінна – 24 серпня. У 2023 році свято випало на четвер.

Сьогодні, 23 серпня, за день до Дня Незалежності, українці відзначають День Державного Прапора України.

Як Україна стала незалежною - історія

Після розпаду СРСР республіки, що були у його складі, почали проголошувати свою незалежність. Ця доля торкнулася і України, тому 16 липня 1990 Верховна Рада РРФСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цього ж дня парламент ухвалив рішення, що День Незалежності України відзначатиметься 16 липня.

17 березня 1991 року було проведено референдум та республіканське опитування на тему того, чи згодні громадяни країни, щоб Україна була в склад Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли 80% опитаних, тому 16 липня з'явився у переліку святкових днів унаслідок відповідних змін до Кодексу законів про працю УРСР.

Через місяць після цього відбувся "Августівський путч" - подія, яка відома жителям нашої країни, як спроба позбавити владу Михайла Горбачова та повернути колишній державний устрій. За підсумками цих подій 24 серпня 1991 року було прийнято "Акт проголошення незалежності України".

1 грудня 1991 року відбувся референдум, де  українці підтримали проголошення незалежності. А 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня.

Як відзначати це свято

У 2021 році наша країна відзначала ювілей своєї незалежності - 30 років. Цього року ми відзначаємо 32 роки з того моменту, як Україна стала незалежною від Союзу та стала вільною державою. На жаль, два роки з цих 32 ми відзначаємо перебуваючи у війні.

До війни свято відзначали з розмахом по всій країні, але особливо у столиці - Президент влаштовував святковий прийом, на головній площі проводили концерти, фестивалі та акції. Люди одягаються у вишиванки, виносять державні прапори, співають пісні та прославляють Батьківщину. Така сама традиція зберігалася і в інших містах України. Крім того, у церквах та храмах читають молебні про здоров'я та безпеку країни, а наприкінці дня у всіх містах запускають урочисті салюти.

На жаль, досвід недавнього ракетного удару по Чернігову серед дня в центральну частину міста говорить про те, що відзначати з розмахом ми продовжимо після війни, а поки не варто нехтувати сигналами повітряної тривоги і йти в укриття особливо в період з 23 до 25 серпня. Керівництво столиці заздалегідь оголосило про те, що жодних масових заходів у Києві на ці дні не планується.

Бережіть себе!

 

Каріна Бобко, АСН

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,34903693199158-/ /-pc-/
Top