Активна робота сальних залоз призводить до забруднення пір, появі жирного блиску, акне. Жирна шкіра потребує особливого догляду, який має включати кілька процедур. Для них важливо вибрати відповідну косметику.
Жирну шкіру легко дізнатися по надлишковому блиску, розширеним порам, чорним точкам. Тьмяний колір, судинна сіточка, постійні прищі та лущення — все це не тільки псує зовнішній вигляд, а й не дає тканинам виконувати свої функції повноцінно. На тлі цих проблем проявляється і зневоднення, що важливо врахувати під час виборів доглядових засобів. Одним з найбільш ефективних визнано Віші гель для вмивання, який входить у лінію дерматокосметики для схильної до недоліків шкіри.
Догляд повинен складатися з таких процедур:
очищення;
знищення бактерій;
тонізування;
зволоження;
живлення.
Дерматокосметика Vichy не містить спирту, який часто включають засоби для догляду за жирною шкірою. Це одна з основних помилок, оскільки спирт лише ускладнює проблему. Він пересушує, посилює лущення, свербіж та дискомфорт.
Починати догляд необхідно з очищення. Для цього важливо використовувати засоби, які розщеплюють себум, не ушкоджуючи гідроліпідний шар, як це робить спирт. Порушення цілісності захисного шару сприяє зневодненню, робить епідерміс уразливим. Очищення має бути спрямоване також на видалення бруду з пір та їх звуження. Забруднені пори — причина появи чорних точок та прищів.
Очищаючий засіб повинен містити такі компоненти:
цинк — підсушує прищі та чинить антибактеріальну дію;
мідь — регулює роботу сальних залоз;
саліцилова кислота — прискорює відлущування ороговілих клітин та сприяє зростанню нових.
Вибирайте м'який антибактеріальний засіб від Vichy. Надлишки себуму та інші забруднення — сприятливе середовище для розмноження патогенних мікроорганізмів, що є джерелом запалень.
Через виражений блиск багато хто вважає, що жирна шкіра не вимагає зволоження. Однак для неї навпаки характерна зневодненість, тому потрібний ефективний зволожуючий засіб. Це може бути сироватка з гіалуроновою кислотою, збагачена вітамінами, а також креми та бальзами.
Для жирної шкіри слід вибирати засоби з легкою текстурою, які легко проникають у дерму через шар епідермісу. Поживний крем можна застосовувати у нічний час. Не забувайте про необхідність використовувати захисні креми від ультрафіолету. Сонячні промені сприяють зневодненню та руйнуванню клітин. Якщо у вас жирна шкіра, доберіть додатковий догляд за волоссям.