Православні цього дня згадують преподобного Максима Грека, який вважався захисником усіх тих, хто потрапив у біду, а також сиріт та вдів.
Інакше він називається "Максим", "Максим-сповідник", "Максим-розрадник"
Саме тому 3 лютого заборонено ображати беззахисних, у тому числі дітей та тварин. Звичайно, цього не слід робити і в інші дні, проте якщо не послухатися цієї поради на Максима (як цей день назвали в народі), можна зіткнутися з гнівом згори.
Не слід 3 лютого забиратися (і навіть мити посуд) у будинку після заходу сонця. Наші пращури говорили, що інакше можна розбудити Домового. Причому прокинеться він у не найкращому настрої.
Згідно з народними уявленнями про життя, добро було творити набагато вигідніше, ніж зло. "Лихо пам'ятається, а добро навіки не забудеться", - говорили наші предки, розраховуючи на те, що за добрі вчинки їм неодмінно віддасться Богом, а грішник рано чи пізно буде покараний.
Цього дня подружжя виходило у двір і, міцно взявшись за руки, струшували сніг із дерева – на щастя. Подружжю краще не лаятись у цей день, інакше можна віддалитися назавжди. Якщо є нерозв'язна ситуація, про неї треба розповісти березі. Після цього відповідь прийде сама по собі, були впевнені предки.
Не рекомендується ігнорувати почуття інших людей, а тим більше сміятися з будь-кого. Вважається, що в житті того, хто так поводитиметься, почнуться справжні проблеми. 3 лютого, навпаки, треба знайти можливість допомогти нужденним. Не обов'язково фінансово – добра порада теж пригодиться.