28 січня 2022 року не можна розповідати про свої плани, а вагітним виходити з дому: головні прикмети на «Павлів день» або як його називають у народі «день чаклунів».
Православна церква згадує преподобного Павла Фівейського, першого християнського ченця, який жив на межі третього та четвертого століть. Віруючі вважали, що у цей день великі ризики отримати пристріт, тому з дому намагалися нікуди не виходити, а якщо й доводилося, то обов'язково одягали обереги. Наші пращури проводили час у молитвах і дбали про домашніх тварин.
Згідно з народними традиціями та повір'ями 28 січня називали днем чаклунів. Хтось ставився з позитивом у цьому святі, а хтось із настороженістю та побоюванням. Існувало повір'я, що нечиста сила активізується. Саме в цю дату відьми та чаклуни передають своїм послідовникам вміння та дар. У цей день слід носити на собі оберіг, оскільки існує високий ризик отримати пристріт.
Щоб уберегти себе від лиха 28 січня заборонено:
виходити з дому, особливо вагітним дівчатам. Є думка, що можна нашкодити не тільки собі, а й майбутній дитині
ходити в ліс і полювати.
хамити і лаятися з людьми похилого віку, інакше є ризик перейняти їх хвороби
розповідати мрії та ділитися планами, щоб не наврочити результат
залишати взуття брудним. Наші пращури боялися, що в цьому випадку можна "забруднити" своє життя.
У давнину вважали, що з Павлова дня зима повертає до кінця, а світловий день починає швидко прибувати. "Павло змок - день приволок", - говорили наші пращури.
Відповідно до прикмет, на Повловий день, можна було зрозуміти яким буде літо:
день сонячний - влітку чекай на посуху
сильний вітер – холодне літо
йде сніг - дощове літо
похмуро та безвітряно - влітку буде щедрий урожай