ксперимент зі штучним інтелектом показав, що шкіра навколо очей видає справжній вік людини – саме за оцінкою її стану програма найточніше визначала вік людей, які їй показують. Цей алгоритм називається PhotoAgeClock, його розробила група вчених із Московського державного університету та естонського технологічного стартапу HautAI OU під керівництвом Євгена Боброва. Про розробку фахівців повідомив журнал Aging.
Використавши більш ніж 8400 фотографій верхньої частини обличчя різних людей, учені зуміли навчити штучний інтелект визначати вік. Програма врахувала кореляцію цих зображень осіб із даними про справжній вік людей на фото, які до них додавались.
Після цього вчені перевірили, як добре програма визначає справжній вік людей, оцінюючи стан верхньої частини обличчя. Виявилося, що вік тих, на чиїх знімках було добре видно шкіру навколо очей, алгоритм виявляв найкраще.
«Найкраще він визначав вік тих, на чиїх знімках було добре видно куточки очей. Програмі вдалося з'ясувати їхню дату народження з точністю, в середньому – до 2,3 років», - повідомили автори проекту.
Вчені зазначили, що ретельний аналіз змін шкіри навколо очей дозволяє отримати достовірні дані щодо стану тіла людини. Таким чином, шкіра навколо очей видає справжній вік людини, і це важливо, оскільки календарний вік не завжди відповідають біологічному, констатували вчені. Очікується, що їхня розробка допоможе створити систему точної оцінки стану здоров'я людського організму.