У сучасному світі важко собі уявити, що колись світ жив і обходився зовсім без комп'ютерів. Їх просто не було. Взагалі.
І саме 14 лютого далекого 1946 року з'явилася цифрова обчислювальна машина ENIAC I. Маркетологи тоді теж особливо не відзначилися з першим комп'ютером і назва його залишилося від звичайного скорочення Electronic Numerical Integrator and Computer (електронний цифровий інтегратор і обчислювач). Це був перший електронний цифровий обчислювач загального призначення, який можна було перепрограмувати для рішення широкого спектра завдань.
Замовлено машина була армією США для розрахунку таблиць стрільб артилерії.
З тих пір ця дата вважається, нехай і неофіційними, святом "День комп'ютерника". Назва свята теж народилося в ті часи, коли ще не відбулося розділення IT фахівців на різні професії. Був такий час, коли комп'ютери були новинкою і люди, які вже витратили їх отримували назву комп'ютерник. Тому інженери і системні адміністратори, програмісти та верстальники, дизайнери та оператори набору тексту - все можуть прилучитися до тих, хто святкує День комп'ютерника. Це хоч і неофіційний, але свято, яке відзначають у всьому світі, включаючи Україну.
Святкування Дна Комп'ютерщика чудово випадає на День Валентина і так само як і день закоханих це свято, без сумнівів, можна назвати днем кожного з нас. Адже в сучасному світі неможливо обійтися без комп'ютера, а ми проводимо возі нього не хвилини, а годинник. І це пов'язано не тільки з робочим процесом. Згадаймо, що соціальні мережі, якими замінено нам пошту і телеграф, поглинають багато часу. А без спілкування обійтися практично неможливо. Тому свято має міжнародний формат з мовою програмування, який все розуміють.