Серед величезного розмаїття оздоблювальних матеріалів керамічна плитка є одним з впевнених і стабільних лідерів продажів. Численні переваги керамічної плитки забезпечили їй дуже широку сферу застосування. Зокрема, цей матеріал часто використовується для обробки стін і підлоги не тільки у ванній, але і на кухні, в передпокої і інших приміщеннях в будинку. Розглянемо основні моменти, на які варто звертати увагу при виборі плитки для будинку.
Для створення органічного інтер'єру необхідно, перш за все, щоб плитка на підлогу і для стін виглядала гарно та естетично. Отримати це можливо завдяки правильному вибору матеріалу за колірною гамою і малюнком, а також за критеріями форми та розміру. Існує величезна різноманітність керамічної плитки для стін та підлоги самого різного дизайну. Тут все залежить від особливостей дизайн проекту оформлення квартири або будинку, або від специфіки вже наявного інтер'єру, який зараз належить оновити. Колірна гамма і малюнок плитки безпосередньо залежить від місця її укладання: для ванних кімнат найкраще підходить плитка пастельних, блакитних або світло-зелених тонів. На кухні відмінно виглядатиме яскрава плитка, яка одним своїм виглядом здатна подарувати прилив сил і енергії. Для підлоги в передпокої і на кухні можна вибрати плитку з імітацією натурального матеріалу - наприклад, паркету або ламінату.
Найважливішим критерієм при виборі керамічної плитки є також форма і розмір елементів. Всю плитку для підлоги і стін можна умовно розділити на дві категорії: квадратна і прямокутна. При цьому в кожній з категорій представлена плитка самих різних розмірів. Вона буває як маленької, що ідеально підходить для локальної обробки якихось окремих зон, так і середньої і великої аж до дуже значною. Розмір плитки слід вибирати з урахуванням площі приміщення, колірної гами обробки. Так, якщо потрібно домогтися ефекту збільшення площі невеликій ванній, краще зупинити вибір на прямокутної горизонтально орієнтованої плитці середнього розміру. Занадто велика плитка в малому приміщенні дасть ефект, протилежний бажаному, тому вибираючи плитку для невеликого приміщення, краще дотримуватися правила «золотої середини»