Коронавірус викликає важкі ускладнення в легенях у вигляді пневмонії, і лікарі розходяться в думці - що краще для діагностики - КТ (комп'ютерна томографія) або рентген.
На думку кандидата медичних наук, лікаря-пульмонолога Вікторія Сухан, більш точним методом для постановки діагнозу стане КТ. Про це пише expres.online.
"Традиційне рентгенологічне дослідження дає одне пласке зображення ураженого органу, а КТ забезпечує сегментарний зріз тканини і за секунду видає кілька сотень знімків. Коли мова йде про діагностику саме вірусної пневмонії, КТ є більш інформативною. Завдяки їй можна розпізнати навіть 1-2% вірусного пошкодження легенів. Тоді як рентген виявляє проблему, коли вона вже масштабніше", - говорить медик.
Призначають томографію на тому етапі, коли лікар підозрює порушення функції легень.
"Тоді навіть при негативному ПЛР-тест або його неготовності призначають комп'ютерну томографію. І якщо це обстеження показує вірусну пневмонію, тоді діагноз COVID-19 ставлять на підставі саме результатів КТ", - впевнена Сухан.
Медик додала також, що діагноз "матове скло", який часто звучить при обговоренні коронавірусу є насправді радіологічним терміном.
"Фахівці його вживають, коли рентгенологічна картина вказує на зміну вмісту альвеол. Якщо в нормі вони заповнені повітрям, і рентген-промені там не затримуються, проходячи крізь них, то при COVID-19 легенева тканина на рівні альвеол в зонах запалення може заповнюватися слизом або рідиною. Вона ущільнена, має вигляд затуманеної (матової) ділянки. До речі, навіть у людей з безсимптомним перебігом COVID-19 при КТ неодноразово спостерігалася картина "матового скла", - додала пульмонолог.
Причому комп'ютерна томографія ефективна і для визначення інших хвороб легенів. За допомогою КТ можна на ранній стадії виявити рак, туберкульоз легенів, патології легеневих судин, зміни в легенях внаслідок травм та інше.