counter
Стрічка новин
Вибрати все
15 Жовтня
14 Жовтня
Всі новини...


Вчені описали пошкодження мозку, пов'язані з COVID-19


Переглядів: 123


Вчені описали пошкодження мозку, пов'язані з COVID-19

Американські вчені узагальнили дані більше 80 досліджень і описали загальну картину змін в головному мозку при COVID-19. Результати опубліковані в журналі Seizure: European Journal of Epilepsy.
За час пандемії COVID-19 клініцисти зафіксували сотні випадків неврологічних ускладнень при коронавирусной інфекції, включаючи інсульти, затуманення свідомості, головні болі і судоми, проте до цих пір не було узагальнюючих статей на цю тему.

Дослідники з Медичного коледжу Бейлора і Університету Піттсбурга зібрали і проаналізували електроенцефалограми (ЕЕГ) 617 пацієнтів з COVID-19. ЕЕГ - це тест, який використовується для оцінки електричної активності мозку. Його зазвичай призначають пацієнтам, у яких відзначається уповільнена реакція на стимули, припадки, проблеми з промовою, гальмування або нездатність самостійно вийти зі стану штучної коми.

"Ми виявили більше 600 таких пацієнтів, - наводяться в прес-релізі Медичного коледжу Бейлора слова одного з авторів статті Зульфія Ханіфа (Zulfi Haneef), доцента кафедри неврології та нейрофізіології. - Раніше, коли ми бачили поодинокі випадки, ми думали, що це просто збіги, але тепер ми можемо з упевненістю сказати, що вони пов'язані з COVID-19 ".
Найбільш частими відхиленнями за результатами ЕЕГ були: гальмування або аномальний електричний розряд, в основному в лобної долі. Вчені виявили, що близько третини хворих мали аномальні нейровізуалізації, також локалізовані в лобовій долі мозку. Місце локалізації аномалії сигналу здалося вченим цікавим.

"Ми знаємо, що ніс - найбільш ймовірна точка входу вірусу. Тому, схоже, існує зв'язок з тією частиною мозку, яка розташована безпосередньо поруч з цією точкою входу", - говорить Ханіф.

Середній вік пацієнтів з ураженням мозку склав 61 рік, дві третини з них - чоловіки, а одна третина - жінки. На думку авторів, літні чоловіки становлять групу ризику.

 

Деякі зміни, виявлені при ЕЕГ, виглядають настільки серйозними, що вчені сумніваються в тому, що їх вдасться відновити після одужання від COVID-19.

"Як ми знаємо, мозок - це орган, який не може відновлюватися, тому, якщо у вас є які-небудь ушкодження, вони, швидше за все, будуть постійними. Ви не зможете повністю одужати, - зазначає Ханіф. - Багато людей думають, що вони захворіють, одужають і все повернеться в норму, але ці результати говорять нам, що можуть бути довгострокові проблеми, про що ми підозрювали, а тепер знаходимо все більше підтверджень ".

Однак, немає однозначних доказів, що аномальні зміни мозку викликає саме вірус. На думку авторів, вони можуть бути наслідком підключення до кисню або апарату ШВЛ, або пов'язані з серцевими проблемами, що загострилися під час COVID-19, або з іншими побічними ефектами захворювання.

"Потрібні додаткові дослідження, але результати показують, що на цій області має бути зосереджена увага", - підкреслює вчений.

 

Автори вважають, що ЕЕГ-дослідження повинні охоплювати більш широке коло пацієнтів, а також рекомендують застосовувати комплексний підхід, що включає інші методи вивчення головного мозку, такі як МРТ або КТ.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
3 найміцніші пари серед знаків зодіаку і як це у них виходить
3 найміцніші пари серед знаків зодіаку і як це у них виходить
Телець-Діва Відносини між цими 2 знаками складаються не відразу, а поетапно, але в подальшому такий союз стає....
Знаки Зодіаку: що може згубити ваше кохання
Знаки Зодіаку: що може згубити ваше кохання
Що ви можете робити не так, що буде дратувати вашу другу половину і навіть призводитиме до сказу? Перевірте се....
Ніякого геройства і подвигів: найбільш боязкі знаки Зодіаку
Ніякого геройства і подвигів: найбільш боязкі знаки Зодіаку
РакУ форс-мажорних ситуаціях Рак не любить ризикувати, а тим більше оголошувати відкриту війну супернику Для Р....
Лікувальні сльози: 5 корисних причин від душі поплакати
Лікувальні сльози: 5 корисних причин від душі поплакати
«Не реви!», – говорив малюкові відомий персонаж Карлсон А ми говоримо: «ревіть, якщо хочеться!» Сльози виявляю....
В Україні терміново вилучають з аптек два популярних препарату, що призвели до смерті пацієнтів. Серед них звичайний фізрозчин
В Україні терміново вилучають з аптек два популярних препарату, що призвели до смерті пацієнтів. Серед них звичайний фізрозчин
Через зафіксованих в Україні летальних випадків від алергічної реакції пацієнтів, відповідні служби з лікарськ....
більше матеріалів
/-2,0405580997467-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top