Обручки вважаються символом вічної любові, вірності і шлюбу. Але при цьому для багатьох залишається загадкою, чому у всіх країнах їх носять саме на безіменному пальці. «Рамблер» спробував розібратися в цьому питанні.
Вперше цей звичай з'явився ще у стародавніх єгиптян, які вірили, що саме від безіменного пальця починається якийсь найтонший нерв, що веде прямо до серця. Одним з найдавніших згадок про обручки є твір давньогрецького мислителя Плутарха «Про Єгипті», в якому йде обгрунтування носіння цього символу любові на безіменному пальці внаслідок наукових експериментів над тілом людини. Так, стародавні єгиптяни, досліджуючи тіло людини зсередини, виявили якийсь ледь помітний нерв, який з'єднує безіменний палець безпосередньо з серцем, чого не спостерігається в інших пальців. Тому безіменний палець стали почитати і прикрашати кільцем, так як він вважався пов'язаним з серцем людини.
За іншою версією, стародавні єгиптяни і греки, а також римляни використовували безіменний палець для втирання цілющих мазей, і тому саме він був обраний, для того щоб носити кільце.
Примітно, що спочатку обручку носила тільки жінка. Наявність цього прикраси підтверджувало, що вона належить тільки своєму чоловікові. Чоловіки стали носити аналогічні кільця значно пізніше.
Стародавні єгиптяни носили обручки з самих різних металів, скла і навіть кераміки. Вони поклонялися Місяці і Сонця і вважали, що отвір в середині кола символізує шлях до всього незвіданого. Таким чином, у єгиптян виникла ідея обміну кільцями, який символізує нерозривний зв'язок між чоловіком і дружиною.
Традиція дарувати дружину залізне або бронзове кільце в знак непорушності шлюбних уз йде з часів Стародавнього Риму, більш звичні нам золоті обручки з'явилися на руках лише в III-IV століттях.
На Русі становлення традиції обміну обручками відноситься до XV століття. В ті часи наречений під час вінчання одягав на безіменний палець правої руки залізне кільце. Це прикраса служило підтвердженням мужності і сили нареченого. Для нареченої готували золоте кільце. Воно означало непорочність, чистоту і красу жінки.