Група дослідників з Китаю виявила, що зелений чай можна використовувати для клітинної терапії, в ході якої специфічне речовина активує групу впроваджених в організм стовбурових клітин. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXress.
Фахівці вивчили властивості протокатеховую кислоти (PCA), яка виробляється організмом при вживанні зеленого чаю. Спочатку вчені отримали ембріональні клітини нирок людини, які змінюють свою активність у відповідь на присутність PCA. Ці клітини вводилися мишам, яких потім поїли зеленим чаєм, в результаті чого клітини активувалися.
В ході інших експериментів дослідникам вдалося використати протокатеховую кислоту для поліпшення роботи системи редагування генів CRISPR. CRISPR здатна щодо точно вносити зміни в конкретну ділянку ДНК, проте при цьому все одно виникають побічні заміни в нуклеотидної ланцюга інших ділянок. Крім того, для мишей і мавп зелений чай виявився зручним способом активувати клітини, імплантовані в підшлункову залозу для лікування діабету.
Використання зеленого чаю в якості механізму віддаленого контролю за діяльністю клітин не привело до яких-небудь помітним побічних ефектів, таких як запальна реакція або збільшення кількості лейкоцитів в крові.
Клітинна терапія використовується в боротьбі зі спадковими захворюваннями і раком, а також проти важко виліковних серцево-судинних, нейродегенеративних і аутоімунних захворювань.