Журналісти "КП" взяли інтерв'ю у досвідченого лікаря-ендокринолога, кандидата медичних наук, старшого наукового співробітника факультету фундаментальної медицини МДУ, автора телеграм-каналу @DoctorPavlova Зухра Павлову.
Підвищення температури, лихоманка - один з найбільш частих ознак коронавирусной інфекції. Але навіть у тих, кому пощастило перенести COVID без сильного спека, після одужання нерідко зберігається озноб. При цьому аналіз може показувати, що вірусу в організмі вже немає, на вулиці спекотне літо, а по шкірі як і раніше біжить неприємний холодок. Через що так відбувається і що можна зробити, щоб позбутися від наслідків хвороби?
Багато які перехворіли коронавірусів вже після повного зникнення клінічних симптомів COVID-19 скаржаться на появу ознобу незалежно від погоди. За словами фахівця, пацієнти часто приймають це ускладнення за повторне захворювання і знову починають приймати ліки.
Однак, так як тести на COVID-19 показують відсутність коронавируса в організмі цих пацієнтів, вчені прийшли до висновку, що мова йде саме про порушення в центральній нервовій системі, через які страждає центр терморегуляції, пояснила виданню Павлова.
При цьому через нестачу інформації про нову коронавирусной інфекції робити висновки про те, тимчасове це порушення або постійне, поки складно.
Спеціаліст зазначила, що COVID-19 здатний вражати не тільки клітини епітелію органів дихання, шлунково-кишкового тракту, але також клітини тканини центральної нервової системи.