У народному календарі цей день відзначений як Аврам Овчар та Анастасія Овечниця. Святу Анастасію вважали заступницею овець, а святого Аврамія – покровителем пастухів. З цього дня селяни у північних районах починали стригти овець, у південних стрижках, навпаки, закінчувалися. Дітям цього дня загадували загадки про овець.
Прикмети на 11 листопада
Хмари низько рухаються небом - чекайте на похолодання.
Вовки нишпорять полями - буде біда (у давнину говорили - наступний рік буде неврожайним).
А якщо на Анастасію Овечницю (11 листопада) пішов дощ чи сніг – у Михайлів день (21 листопада) можна чекати на потепління.
Якщо провести цей день зі своєю родиною, то вона, згідно з прикметами, буде дружною та міцною. 11 листопада в жодному разі не можна допускати сварки між подружжям. У народі казали: хто на Анастасію посвариться, той на Анфісу (21 грудня) лікті кусатиме. Іншими словами, помиритися не вдасться протягом 40 днів.
Якщо провести день у компанії незнайомців, то це спричинить сварку. І взагалі, 11 листопада не слід вітати в будинку чужих людей – це не на добро. Якщо плануються гості, серед яких є незнайомці, потрібно заздалегідь з ними "поручатися", говорили наші предки.
Не можна залишати дитину однієї 11 листопада – це до неприємностей. Цієї п'ятниці не можна залишати малюків, яким не виповнився рік, одних у кімнаті, дошкільнят – з близькими родичами, а школярів – з чужими. Прапрапрабабуся говорили, що діти у цей день особливо вразливі. Якщо не у фізичному, то у моральному плані.
Представницям прекрасної статі у цей день не рекомендується ходити з голою шиєю – її обов'язково треба прикрасити як мінімум хусткою, як максимум – намистом. Тоді в сімейному житті буде кохання та достаток. Якщо жінка в цей день одягне корали, то буде щасливою.
А ось чоловікам 11 листопада, навпаки, не варто вперше одягати те, що не має кінця (браслети, ланцюжки та ін.). В іншому випадку скоро доведеться комусь підкорятися, попереджали батьки.