В рамках масштабної реформи соціальної сфери в Україні поміняють принцип надання державної допомоги для соціально незахищених верств населення. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, пише Високий Замок.
У сфері пенсійного забезпечення нова реформа уряду означатиме поступову відмову від так званих «статусних» або «спеціальних» пенсій. Про це розповіла експерт з питань пенсій, член Громадської ради при Мінсоцполітики Галина Третьякова.
Міністр Андрій Рева в своїй заяві зазначив, що соціальна допомога в Україні в даний момент надається в залежності від статусу, а не від рівня доходів громадянина. Це, на думку глави Мінсоцполітики, призводить до того, що допомогу отримують не ті, хто її реально потребує, а громадяни, які мають певний статус.
Тому мета уряду - поступово перейти до надання адресної допомоги для осіб, яким ця допомога найбільше потрібна.
Експерт з пенсійного забезпечення Галина Третьякова зазначає, що процес відмови від пенсій по «статусу» почався ще в 2017 році. Тоді скасували більшу частину спеціальних виплат. При цьому залишилися статусні пенсії для суддів, прокурорів і деяких інших категорій громадян, які отримують виплати не за загальною формулою, а на підставі окремих законів.
Цю частину спеціальних пенсій поки скасовувати не будуть, але було прийнято рішення, що розмір статусних виплат не будуть індексувати. Таким чином, щороку буде проводитися автоматична індексація виплат для більшості пенсіонерів, при цьому пенсії вчених, держслужбовців, суддів та ін. Збільшуватися не будуть. У якийсь момент «статусні» пенсії зрівняються з пенсіями, нарахованими за загальною формулою. Це буде підштовхувати одержувачів спеціальних пенсій звертатися до Пенсійного фонду з проханням перерахувати їм виплати на загальних підставах.