Усі батьки хочуть, щоб їх дитина виросла щасливою і здоровою, проте постійна опіка і спроби захистити малюка від негативних емоцій дають зворотний результат.
Про це повідомила психолог Катерина Мельникова.
«Негативні емоції – це погано, вони часто бувають травмуючими для психіки. Однак для свідомості дитини, що росте і формується, отримувати ці негативні емоції просто необхідно. Дитяча психіка набагато пластичніше, ніж доросла. А значить їй легше справлятися з різного роду складнощами, тому, якщо дитина навчитися в дитинстві долати і контролювати негативні емоції, то в майбутньому вона буде активною, цілеспрямованою і стресостійкою людиною, яка з оптимізмом дивиться на життя», - розповіла експерт.
За словами Є. Мельникової, для виховання щасливого малюка, батькам також не варто плутати наслідки і покарання. Не можна переставати любити свою дитину і ігнорувати її почуття, якщо вона завинила. Однак не можна і зменшувати наслідки прийнятого ним рішення, тільки тому, що малюк плаче. В ідеалі батьки повинні знайти баланс і спокійно пояснити малюкові різницю. В майбутньому це допоможе людині справлятися з відповідальністю і приймати зважені рішення
«Батьки повинні визнавати право дитини на винятковість, чути її думки в питаннях, які стосуються устрою життя малюка, вести з ним діалог, а також не підганяти дитину під свій ритм життя. Якщо малюкові потрібно більше часу для того, щоб зробити ту чи іншу дію, прийняти рішення і так далі, батьки просто зобов'язані дати його. В іншому випадку вони ризикують виховати неврастеніка із заниженою самооцінкою», - додала фахівець.
Психолог також підкреслила, що діти часто вередують вимагаючи батьківської уваги. Однак мама і тато повинна виробити дистанцію між ними і дитиною, а також поступово її збільшувати. Адже головне завдання батьків підготувати дитину до дорослого життя, а в ньому мало хто буде приділяти йому увагу на перший поклик і без будь-якої адекватної причини.
«Відмовляти дитині не тільки можна, то і потрібно. Просто необхідно робити це грамотно. Без криків і скандалів. Батьки це найважливіші орієнтири в житті дитини, тому чіткі рамки – дуже важливі», - резюмувала Є. Мельникова.