В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, чи варто відмовлятися від домашніх тварин, коли в родині з'являється дитина. Вона сказала, що існує думка, що тварини можуть негативно впливати на імунну систему, сприяти розвитку алергії і астми і просто приносити бруд.
Втім дослідження вказують, що насправді домашні улюбленці можуть бути корисні для здоров'я дітей. Ранній контакт із деякими бактеріями може мати захисний ефект, формуючи імунні реакції дітей. Дослідники стверджують, що це в свою чергу ефективна профілактика алергій і слабкого імунітету. Особливо протягом першого року життя дитини, адже це критичний період, коли мікробіом кишечника та імунітет спільно розвиваються.
Крім того, вчені знайшли бактерію, яку переносять собаки і яка позитивно впливає на розвиток кишкової мікрофлори. Дослідження понад 700 канадських дітей показало, що ті, хто тримав собаку до народження і після, мали значно більше бактерій, які знижують ризик алергій (дерматит і астма) і ожиріння.
Те ж стосується і кішок. Ці тварини також здатні захистити дитину від розвитку астми. Є діти, які генетично до неї схильні. Але коли вдома є кіт, то у такої дитини поява астми малоймовірна.
Це не означає, щоб ми нехтували правилами гігієни, але забороняти дітям гратися на вулиці або контактувати з тваринами - не варто, каже в.о. міністра.