Внаслідок проникнення мешканців із інших водойм в Чорному морі помутніла вода і зникають промислові види риб. Таку думку висловив глава Асоціації рибалок України Олександр Чистяков на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Ще 15-20 років тому вода в Чорному морі була прозора, і можна було побачити дно на глибині 10 м. Зараз же, якщо подивитися на Чорне море, - воно каламутне. Одна з причин - це проникнення в наше Чорне море рапанів" , - зазначив експерт.
За його словами, рапан – це тихоокеанський молюск, який не має в українських водоймах ніяких ворогів і тому дуже швидко розмножився. Більш того, він поїдає "фільтратів" моря – мідії, які чистили Чорне море.
"Тому вода каламутна, а риби стає все менше і менше", - додав А. Чистяков. При цьому він додав, що також недавно з'явився в Чорному морі мнеміопсис, який знищує хамсу – основну рибу промислового вилову в Україні.
А в Дніпробузькому лимані з'явився мохнорукий краб, який риє 5-тиметрові тунелі, в тому числі і в гідротехнічних спорудах. Таким чином, цей вид становить небезпеку для інфраструктурних об'єктів.
Нагадаємо, в районі Каховки Херсонської області забруднення води призвело до масового мору риби. У пробах поверхневої води Веселого і Нової Каховки встановлено перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) по нітритам, нітратам і по залізу загальному.