Перелітні птахи, звичним місцем проживання яких є Африка, почали зимувати на території України і занесли в країну смертельно небезпечні хвороби. Таку думку висловив глава Асоціації рибалок України Олександр Чистяков на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Українські вчені б'ють на сполох, бо на півдні нашої країни протягом п'яти років починають зустрічатися хвороби, які не притаманні нашій смузі, і вони вважають це наслідком міграції птахів, яка змінилася. Такі види, як полярна сова, шуліки, лебеді-шипуни – це всі види, які стали гніздитися у нас, а до цього їх не було", - зазначив експерт.
За його словами, також через зміни клімату змінюються маршрути перелітних птахів. Тепер в Україні вже зимують чаплі і пелікани, які мешкають в Африці. Саме африканські "прибульці" принесли в Україну ряд хвороб, в основному, кишкових, в тому числі і смертельні.
Крім того, в Україні потрапляють і мешканці водного світу з інших кліматичних зон потрапляють – на корпусах морських суден, а також в баластній воді, яку спускають іноземні судна в портах України. За словами експерта, "прибульці" розгорнули справжню війну проти традиційних мешканців українських водойм і поступово витісняють їх.
Як пояснив О. Чистяков, нові види дуже агресивні, і від їх діяльності дуже страждають українські карась, щука, судак та інші. Так, наприклад, український золотий карась потрапив до Червоної книги як зникаючий вид внаслідок того, що його витіснив "мігрант" з Далекого Сходу.
Всього ж таких в морі налічується близько 20. При цьому він додав, що природа ставить природні бар'єри на шляху змішування різних видів тваринного світу – в тому числі і кліматичні, і обмеження місць розмноження.
Однак, як підкреслив О. Чистяков, внаслідок кліматичних змін, інтенсивності розвитку транспортних потоків такі бар'єри зникають, а комахи, звірі, рослини мігрують по всьому світу. І якщо в розвинених країнах з подібною міграцією успішно борються, то в Україні дієві заходи не робляться взагалі.
Нагадаємо, в районі Каховки Херсонської області забруднення води призвело до масового мору риби. У пробах поверхневої води Веселого і Нової Каховки встановлено перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) по нітритам, нітратам і по залізу загальному.