В одному тільки Києві збори до соціальних фондів шкіл доходять до 2 мільярдів гривень щомісяця. Таку думку висловила співголова ГО «Батьки SOS» Олена Бондаренко на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Проблема не у відсутності коштів – сьогодні в освіту вкладають безпрецедентні суми. Проблема в тому, що ми не навчилися цими засобами розпоряджатися. І від нашої позиції залежить, навчиться місцева влада, яка є розпорядником коштів, використовувати їх ефективно, чи ні", - зазначила експерт.
За її словами, щомісячні внески до фондів класу або школи здають 9 з 10 батьків учнів. Переважно це суми від 30 до 200 гривень. Причому 74% опитаних батьків школярів повідомили, що подібні внески «добровільно примусові».
Як пояснила експерт, в ході дослідження з'ясувалося, що 20% коштів, за словами опитаних, збирали на ремонт, 20% – на «потреби класу/школи в цілому», 16,5% на господарські товари, 8% – на канцтовари, 7% – на охорону, 6% – на подарунки вчителям. У той же час, за офіційними даними, в 2017 році на закупівлі загальноосвітніх шкіл з бюджету виділили майже 13 мільярдів гривень, близько 80% цих коштів – на ремонти.
Пізніше з'ясувалося, що близько 50% субвенції повернули назад, оскільки навчальні заклади кошти не використали. При цьому експерт додала, що батьки тільки київських дітей щомісяця здають в фонди класу, школи або дитсадка близько 2 мільярдів гривень.
Нагадаємо, через зрив графіка друку підручників для школярів заняття в деяких класах будуть проходити без книг до кінця осені. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на брифінгу після засідання Кабміну.