Згідно з дослідженням, 25%, або 14 млрд грн, обороту ліків в Україні йде на препарати без доведеної ефективності. Таку думку висловив лікар, член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я України Євген Гончар на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"26% коштів було витрачено на ліки з сумнівною ефективністю і безпекою", - зазначив експерт. За його словами, зокрема, серед топ-10 найбільш популярних препаратів 2017 года 4 не мають наукових обґрунтувань до клінічних застосувань, які були б визнані в світі.
При цьому він додав, що тільки лише на гомеопатичні препарати, які не містять ніякої діючої речовини, в минулому році в Україні було витрачено 1 млрд грн. Ще значну суму – 3,2 млрд грн – українці витрачають на препарати на рослинній основі.
Лікарські засоби з не доведеною ефективністю – 9,5 млрд грн. "Разом, майже 14 млрд грн, які були витрачені на сумнівні лікарські препарати", - підкреслив експерт.
Весь же оборот ліків в 2017 році склав 53,5 млрд грн. Нагадаємо, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками наклала заборону на продаж відразу 68 найменувань медпрепаратів.
Левова частка з них – 43 – російського виробництва. Ще третина – ліки виробництва України, Німеччини, Польщі, Угорщини, Болгарії, Великої Британії, Бельгії, Франції, Румунії, Данії Іспанії, Італії та Австрії.