Переважна більшість громадян України не підтримує ідею повної амністії для учасників незаконних збройних формувань і хочуть залучити іноземних суддів до процесів над ними. Такі результати досліджень озвучив аналітик, директор ГО «Донецький інститут інформації» Віталій Сизов на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"З повною амністією згодні майже 12%, скоріше згодні - 16%, скоріше не згодні - 30% і абсолютно не згодні - 36%", - зазначив експерт. За його словами, повна амністія передбачає звільнення від відповідальності учасників незаконних збройних формувань з обох сторін конфлікту.
При цьому він додав, що ідея часткової амністії - для тих, хто не здійснював тяжких злочинів, як, на приклад, вбивства, насильства і грабежі, - підтримується населенням на більш високому рівні. Такий варіант повністю підтримують 26%, ще 33% - скоріше згодні.
Частково не підтримують і не підтримують повністю - 14% і 23% відповідно. Примітно, що в соцопитуваннях українці продемонстрували також низький рівень довіри до українських судів, тому 11% респондентів вважають, що питання амністії повинні вирішувати представники іноземних організацій і судді з-за кордону з бездоганною репутацією.
29% виступають за змішані суддівські групи, що включають як українських, так і іноземних суддів. Значна частина виступає за залучення до суддівства місцевого населення, яке було свідком діяльності цих формувань.
Нагадаємо, вже на старті виборчої кампанії президент Петро Порошенко у своїх заявах виключив згадки про "мінський процес" і дипломатичний шлях вирішення конфлікту на Донбасі. Таку думку висловив політолог Кирило Молчанов на прес-конференції.