«Вони розбираються, ходять по магазинах, дивляться нововведення, купують замки і намагаються їх відкривати силовим способом, відмичками. Вони вкладають гроші в свій розвиток, тому розвиваються двері і замки, а злочинці залишаються на крок попереду», - каже адвокат, експерт з безпеки Михайло Гулак.
Журналісти в рамках експерименту сховали чотири купюри в різні місця в квартирі - в найнижчий ящик шафи, в духовку, в пилосос і під матрац. Експерт з безпеки показав, як злочинці знаходять цінні речі і скільки часу їм на це необхідно.
Першу схованку виявили буквально за 40 секунд - це була схованка в пилососі. «Найчастіше так і відбувається - якщо ось одна річ на видному місці», - говорить Гулак.
Ще через хвилину експерт знайшов купюру в духовці, незабаром третю і четверту. На все пішло менше п'яти хвилин. Зазвичай саме стільки проводять злочинці в чужій квартирі після злому замків, адже злодії заздалегідь знають, де шукати цінності.
«Під подушкою, під матрацом, під умивальником, в техніці, де можна викруткою розкрутити і закрутити ... Обов'язково він би подивився в холодильнику, в духовці, в кондиціонері, в пилососі, в прасці», - перераховує Гулак. Економісти при цьому нагадують: зберігати гроші вдома не тільки небезпечно, але і невигідно.
«Тримати їх вдома - це найгірша форма, тому що ви будете втрачати через інфляцію, а в наш час ще й постійну девальвацію гривні. Заощадження краще зберігати в банку - в комріці або на рахунку. Або інвестувати», - розповів глава комітету економістів України Андрій Новак.
В якості інвестицій експерт радить, якщо є така можливість, купувати нерухомість і землю. Джерело.