Традиционно, 28 серпня, християни східного обряду святкують Успіння Пресвятої Богородиці. Свято це належить до найстаріших Богородичних свят. Успіння - день, коли Діва Марія завершила своє земне життя, а її тіло і душу Ісус Христос забрав на небо. Але насправді, як довго Божа прожила після розп'яття свого сина, як померла, інформації немає.
В Євангелії про це не згадується. Вперше Успіння відзначили в 431 році в Єрусалимі невдовзі після Собору в Ефесі. Це радісне свято тому, що людство знайшло сильну заступницю на небі, каже Біблія.
Традиції і вірування на Пречисту:
Пучок жита, освяченого в церкві, ставили біля ікони Божої Матері і починали веселощі - адже це був кінець Успенського посту. Сьогодні треба збирати гриби, робити запаси горіхів на зиму - солити капусту, помідори, огірки.
Заборони на роботу в це велике свято не було.
В полі залишали трохи колосків на свято - щоб на наступний рік був хороший урожай.
Є й суворі заборони на Успіння:
У цей день заборонено затівати сварки, особливо в сім'ї і з близькими друзями. Не можна відмовляти, якщо хтось просить допомогти.
Не можна ходити в незручному взутті - натерти ноги і мозолі в цей час дуже погана прикмета, що означає появу проблем і невдач в житті.
Заборонено ходити босоніж. Особливо по траві і вранці. Роса вважається сльозами Пресвятої, тому вступить по ним - великий гріх.
Погодні прикмети:
Яке Успіння - така і осінь.
З'явилася веселка на небі - осінь буде теплою.
Багато павутини - зима буде морозною і малосніжною.