Немає сенсу реформувати службу екстреної допомоги, якщо хворих потім нікуди везти і нема за що лікувати. Таку думку висловила президента Фонду допомоги онкохворим дітям Валентина Маркевич на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Київ, регіони мають сьогодні більш-менш хорошу систему [екстреної медичної допомоги. - Ред.]. Питання друге - куди їх можна привезти потім. Де це місце? Одна лікарня швидкої допомоги на весь Київ. Я вже не кажу про регіони", - зазначила експерт.
За її словами, в одному лише Києві щодня фіксується до 50 викликів на ДТП, які пов'язані з політравмами, також багато викликів, пов'язаних із інфарктами та інсультами. На її думку, для столиці на сьогоднішній день необхідно 5 таких лікарень, проте розширенням мережі в місті ніхто займатися не має наміру.
При цьому вона додала, що сьогодні в регіонах пункти швидкої допомоги закривають, оскільки медична субвенція не покриває витрати на цей вид медичної допомоги. Відповідно, реформа в цій сфері для багатьох населених пунктів взагалі не актуальна в умовах недостатнього фінансування.
Нагадаємо, з 1 вересня 2018 року невідкладна медична допомога в Києві почне працювати в новому форматі. Про це повідомила директор Департаменту охорони здоров'я столиці Валентина Гінзбург, передала прес-служба КМДА.