counter

28 днів: Оператори мобільного зв'язку винайшли свій календар і 13 місяць

28 днів: Оператори мобільного зв'язку винайшли свій календар і 13 місяць

Українські мобільні оператори знайшли новий спосіб заробити, формально не піднімаючи тарифи. Але багатьом абонентам не подобається таке шулерство. Українські мобільні оператори, щоб не підвищувати ціни, вирішили перейти на 28-денний облік в тарифних планах. Фактично таким чином в році з'явиться зайвий 13 місяць.

"У літровій пляшці - 900 мл, в місяці мобільних операторів - 28 днів", - добре пожартував з цього приводу виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський. Він, очевидно, проводив аналогію з тим, що роблять деякі виробники молочної продукції: в однаковій по висоті упаковці може виявитися менше продукту, ніж у конкурентів, що стоять на одній і тій же полиці магазину. Але візуально буде здаватися, що це все той же літр кефіру.

Вчора lifecell повідомив про те, що переводить prepaid-абонентів 5 тарифних планів на 28-денну тарифікацію. Менше ніж через місяць зміна торкнеться ще 3 тарифів.

У прес-службі уточнили, що lifecell останнім з мобільних операторів здійснює перехід на новий розрахунковий період. З середини літа найбільший оператор мобільного зв'язку Київстар теж почав перехід на чотиритижневий облік в тарифних планах для prepaid-абонентів. У комунікаціях по тарифам компанія вказує, що абонентська плата нараховується за 4 тижні або за 28 днів. На сайті мобільного оператора в актуальній лінійці новий принцип тарифікації використовується в чотирьох тарифах - Безлім Розмови, Безлім соцмережі, Безлім Відео, Максимальний Безлім.

У прес-службі Vodafone повідомили, що у них є різні тарифи з різними умовами тарифікації, в тому числі і з 28-денним обліком. На сайті оператора серед актуальних тарифних планів колишня помісячна тарифікація доступу тільки для лінійки Vodafone Device. Всі інші вже позиціонуються як 4-тижневі тарифи.

Глава Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації Олександр Животовський каже, що ще не вникали в тарифні нововведення операторів. Те ж саме відповіли і в АМКУ.

Чому так
У lifecell відзначають, що зміни в тарифікації пов'язані з ростом інфляції в Україні. Але оператор з оглядкою на дії конкурентів все-таки не наважився підвищувати розцінки безпосередньо.

"Залишивши 30-денний термін тарифікації при збільшених тарифах ми б програвали аналогічним по наповненню пропозиціям конкурентів, які вже почали переходити на 28-денний розрахунковий період. Адже вирішальним фактором для прийняття рішення абонентом зазвичай є ціна пакета послуг", - відзначають в компанії.

Відзначимо, що за прогнозом Нацбанку, в кінці 2018 року інфляція в Україні повинна скласти 8,9%. "Зміна фінансового періоду для абонента буде означати незначне зростання вартості користування послуг - приблизно на 6 коп на кожну 1 грн, що вдвічі нижче поточного рівня інфляції в Україні", - відзначають в lifecell. Альтернатива, яку пропонує компанія - перехід на контрактну форму обслуговування.

"Нарахування послуг на чітко визначену кількість днів для абонентів передоплати - поширена в більшості країн світу норма", - говорять в Київстарі. У компанії також відзначають, що пропонують абонентам і інші варіанти, зокрема контрактні тарифи.

Як зазначає Гліб Вишлінський, якщо всі інші умови тарифів мобільних операторів залишаться без змін, то перехід на 28-денну систему обліку дозволить компаніям збільшити заробіток з таких сім-карт на 8%. Виходить, що за фактом клієнти будуть платити операторам не 12 разів на рік, а 13. Тут нагадаємо, що середній чек в місяць (ARPU) lifecell в другому кварталі цього року склав 55,5 грн (на 10 грн більше, ніж за аналогічний період роком раніше), розповідає Ліга.
Інші важливі новини і публікації
Голий, з вологими кубиками. У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
Голий, з вологими "кубиками". У Мережу потрапило пікантне відео з Зеленським
У Мережу потрапило досить пікантне відео з президентом Володимиром Зеленським Очевидно, що його зняв за силови....
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві переселенцю з голови видалили пухлину розміром із м'яч
У Києві провели унікальну операцію з видалення гігантської пухлини Її довжина - 16 см, ширина - 14 см
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Найбільш люблячі чоловіки за знаком Зодіаку
Нерідко доводиться чути такі питання: «Чоловіки яких знаків Зодіаку найбільш люблячі?», «Хто найбільш холодний....
Як розпочати перестати жерти. Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
"Як розпочати перестати жерти". Чоловік Пугачової перейнявся зайвою вагою
Чоловік російської Примадонни Алли Пугачової, телеведучий Максим Галкін поділився зі своїми шанувальниками деп....
Повели в гримерку під руки. Бузовій стало погано на концерті
"Повели в гримерку під руки". Бузовій стало погано на концерті
Концерт колишньої учасниці реаліті-шоу "Дом-2" Ольги Бузової, яка в останні два роки посилено намагається спів....
більше матеріалів
/-0,25707793235779-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top