З нового навчального року Міністерство освіти запускає пілотний проект під назвою "Нова українська школа". Про це пише Znaj.ua. Згідно з повідомленнями відомства, нові методики освіти спрямовані на те, щоб учні отримали не тільки базові знання, а й вміли правильно застосувати їх у повсякденному житті.
Школа, згідно з новими принципами, повинна перетворитися на розвиваюче середовище, відповідно і простір, в якому знаходяться діти, теж повинен всіляко їх розвивати. На ці цілі вже виділили чималу суму - близько 2 мільярдів гривень. Найбільше уваги в Новій українській школі буде приділятися навичкам спілкування та адаптації в суспільстві.
Дітей навчатимуть висловлювати свої емоції, розуміти емоції інших людей, працювати в команді, знаходити своє місце в команді і проявляти свої лідерські якості. Для цього всі 22 тисяч вчителів, які набирають першокласників, пройшли перенавчання - онлайн-курс, а також три сесії очних тренінгів в обласних інститутах післядипломної освіти.
Домашні завдання для початкових класів скасовують - вважається, що учням в цьому віці ще рано давати такі навантаження, а більшу частину матеріалу дитина краще засвоїть, якщо буде розбирати разом із педагогами та однокласниками. Оцінок також не буде. Тепер у початковій школі має бути вербальне оцінювання, але не просто слова "добре", "молодець" тощо.
Замість табелів вводять "свідоцтво досягнень", яке покликане показати, активна дитина чи ні. Нагадаємо, як писала АСН раніше, для того, щоб зібрати першокласника в школу, необхідно мінімум 1800 гривень.
Про це повідомили в компанії ОLX. Згідно з інформацією ресурсу, середній чек за покупку "набору першокласника" може обмежиться 2000 грн, однак тільки покупка стандартного набору канцтоварів обійдеться батькам у 475 грн.