У зв'язку з глобальним потеплінням українські аграрії зможуть збирати по два врожаї деяких культур за сезон, а також вирощувати і в північних областях теплолюбні культури. Таку думку висловила завідуюча відділом синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, передає Gazeta.ua.
"Українці можуть адаптуватися до нових кліматичних умов з користю це використовувати", - зазначила експерт. За її словами, у зв'язку з глобальним потепління збільшується тривалість теплого періоду.
Літо в Україні стало довшим на 2-3 тижні. Навесні навіть у північних областях температура повітря перевищує 20 градусів, завдяки чому раніше починається вегетативний сезон. Відповідно, можна вирощувати більший врожай. На півночі почали вирощувати культури, які були характерні для цього регіону.
Наприклад, баклажани, виноград, персики нормально дозрівають в цьому регіоні. Крім того, зростання річної температури дає можливість виростити кілька врожаїв за один сезон. Після збору озимих культур сіють гречку.
"Це величезний потенціал для України як житниці всього світу. Для України відкриваються дуже великі можливості. Цим треба скористатися і адаптуватися до змін. Треба продумати стратегію. Тому кліматичні зміни не припиняться. Процес підвищення температури достатньо потужний", - підсумувала В. Балабух.
Нагадаємо, у зв'язку зі скороченням урожаю зернових в Україні, викликаним несприятливими погодними умовами, до кінця маркетингового року може утворитися дефіцит якісної пшениці на внутрішньому ринку. Таку думку висловив економічний експерт Всеволод Степанюк на прес-конференції.