У 2018 році Міністерство освіти і науки збільшило державне замовлення на навчання за спеціальностями педагогіка, IT і аграрні науки і повністю відмовилося оплачувати навчання на заочній формі за фахом "право". Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомили УНН.
За її словами, в установах, які перебувають під управлінням МОН був збільшено державне замовлення на підготовку вчителів - з 17% у 2017 році до 17,6% в поточному. Навчання за фахом "Аграрні науки і продовольство" - з 6,7% в минулому році до 6,9% в нинішньому.
За фахом "Інформаційні технології" - з 12% до 12,1%. Крім того, за її словами, держава надасть в цілому 84 610 оплачених місць для навчання магістрів і бакалаврів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування.
У той же час, за даними міністра, скорочується замовлення на так звані кон'юнктурні спеціальності, які, тим не менш, користуються попитом серед абітурієнтів, але мало затребувані на ринку праці. Так, зокрема, держзамовлення за спеціальністю "право" було скорочено на 5%, а від фінансування заочної форми в цьому напрямку взагалі відмовилися.
Крім того, були скорочені безкоштовні місця у вузах за спеціальностями "Управління та адміністрування" - на 5,7%, "Соціальні та поведінкові науки" - на 13,4%, "Готельно-ресторанна справа" - на 9%. Нагадаємо, українські вузи пропонують своїм студентам широкі можливості для навчання за кордоном за різними грантовими програмами.
Цим українські вузи вигідно відрізняються від багатьох інших навчальних закладів на пострадянському просторі. Таку думку висловила глава Центру громадської просвіти "Альменда" Валентина Потапова на прес-конференції.