Українські виші пропонують своїм студентам широкі можливості для навчання за кордоном за різними грантових програм. Таку думку висловила глава Центру громадської просвіти "Альменда" Валентина Потапова на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"У зв'язку з автономією ВНЗ і прийняттям закону про освіту рейтинг вишу сьогодні залежить від кількості міжнародних обмінів, які він здійснив. І сьогодні виші просто почали битися за гранти, за всілякі обміни, програми з обміну студентами, і дуже багато молоді почало виїжджати на магістерські програми або в Європу, або в Штати. Російська освіта не дає ці обміни", - зазначила експерт.
За її словами, думка про те, що якість української освіти помітно відстає від російської - це міф, оскільки, хоча вона дійсно переживає кризу, як і всюди на пострадянському просторі, в Україні ситуація виглядає "краще". При цьому вона додала, що, з іншого боку, абітурієнти з Криму об'єктивно побоюються складнощів і дорожнечі дороги додому, а також матеріальних труднощів, пов'язаних з нестачею місць у гуртожитках і низькою матеріальною допомогою від держави в Україні.
Нагадаємо, з 1 січня 2019 року, згідно з новими правилами, правом першочергового зарахування зможуть скористатися ті, хто вступають до медичних та педагогічні ВНЗ на спеціальності галузей знань 01 "Освіта/Педагогіка" і 22 "Охорона здоров'я". Їм належить відпрацювати в сільській місцевості не менше 3 років - на цей період фахівцям будуть безкоштовно надавати житло з оплатою опалення та освітлення.