90% невиліковно хворих пацієнтів хочуть провести залишок своїх днів вудома, а не на лікарняному ліжку. Таку думку висловила медичний психолог, асистент кафедри паліативної допомоги НМАПО ім. Шупика, лікар Зоя Максимова на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"90% з наших пацієнтів хочуть бути вдома", - зазначила експерт. За її словами, багато пацієнтів стаціонарів тільки й мріють повернутися додому, щоб серед близьких і в звичній обстановці дожити свій вік.
Однак часто для догляду за тяжкохворим у його родичів немає ні матеріальної можливості (оскільки такий догляд вимагає постійної присутності когось поряд). Ні моральної готовності (оскільки для такого догляду необхідні базові знання в медицині, психологічна допомога самим родичам).
При цьому координатор програми паліатив для проекту "Українська лікарня" Марина Лободина додала, що часто самі лікарі не хочуть займатися важко хворими, виписуючи їх з медустанови без будь-якої подальшої допомоги та підтримки. Хоча наразі в Україні вже є виїзні паліативної бригади та навіть портативна апаратура для допомоги важкохворим на дому, якою можуть скористатися всі бажаючі.
Так, наприклад, вдалося залишити вдома хвору на рак молочної залози з метастазами в легенях. Вона задихалася, і медики направили її в реанімацію, проте виїзна бригада змогла забезпечити сім'ю апаратом для того, щоб та провела свої останні дні в оточенні близьких вдома, а не в лікарняній палаті.
Водночас, за її словами, для України паліативна допомога на дому залишається розкішшю, оскільки навіть у Києві працює всього одна така бригада. Паліатіних ліжок в медустановах також дуже мало.
Нагадаємо, народні депутати прийшли на засідання Кабінету міністрів із вимогою відставки Олександра Лінчевського, який заявив про недоцільність лікування важкохворих за кордоном, оскільки вони "все одно помруть". Позицію Верховної Ради озвучив глава фракції "Радикальна партія" Олег Ляшко.