Монетизація не спрацює, оскільки на субсидії і пільги в опалювальний сезон необхідно виділяти з бюджету близько 7-8 мільярдів гривень щомісяця. Таку думку висловив екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Монетизація працює в розвинених країнах, коли субсидії отримують 2,3, 5% населення. Як спрацює монетизація при таких обсягах, як у нас? Беруся стверджувати: ніяк не спрацює", - зазначив експерт.
За його словами, в Україні субсидії отримує 6,6 млн домогосподарств, ще 2 млн домогосподарств користується пільгами. Таким чином, 8,6 млн з 14 домогосподарств в Україні отримують субсидії і пільги. "Хтось за це повинен заплатити", - підкреслив Кучеренко.
При цьому він додав, що субсидії в Польщі отримує 2% населення. При такій кількості одержувачів субсидії можна монетизувати, перевірити, верифікувати.
Як пояснив Кучеренко, на монетизовані субсидії під час опалювального сезону необхідно виділяти з бюджету 7-8 млрд грн готівки щомісяця. "Головне - уряд зрозумів, що потрібно будь-яким способом скоротити чисельністю субсідіантів і цю божевільну суму - 71 мільярд гривень (необхідні на субсидії. - Ред.)", - підсумував експерт.
Нагадаємо, Мінсоцполітики змінило форму декларації про доходи. Тепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім'ї (чоловіка, дружини і неповнолітніх дітей). Але є чимало сімей, у яких чоловік прописаний за однією адресою, дружина і діти за другою.