На 2000 скарг про тортури поліцейськими в Україні припадає всього сто виробництв і жодного тюремного терміну. Таку думку висловив експерт Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Євген Крапивін на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"З року в рік реєструється не більше 10 виробництв за такими статтями, як незаконне затримання, порушення права на захист, залучення невинної людини до кримінальної відповідальності, примус свідчити", - зазначив експерт. За його словами, ще десь 100 справ реєструють за статтями "тортури" і "перевищення влади і службових повноважень із застосуванням сили".
З них до суду доходить не більше 30 справ, проте навіть за ним порушники рідко отримують реальні тюремні терміни. У той же час, до медичних установ минулого року звернулося понад 2000 осіб, які прямо заявили, що травми їм завдали працівники поліції в ході тортур.
"При тому, що, як правило, коли карета "швидкої" приїжджає під відділення поліції, лікарі намагаються не писали причину походження травм потерпілих. Але 100 виробництв і 2000 скарг - це абсолютно несумірні цифри", - підкреслив Є. Крапивін. При цьому він додав, що така практика спостерігалася в Україні останні 20 років, проте навіть зараз, після реформи МВС, говорити про те, що поліцейські можуть бути покарані за свої злочинні дії, не можна.
Нагадаємо, Сумська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень працівниками поліції. Приводом для цього стало опубліковане в соціальних мережах відео, на якому зафіксовано, як двоє поліцейських штовхали і знущалися над п'яним чоловіком, який сидів на лавочці, але не виявляв ні агресії, ні спроб утекти.