Екологія шельфу Чорного моря внаслідок незаконного видобутку нафти і газу страждає подібно до переритих копачами бурштину лісів. Таку думку висловив еколог Микола Щепець на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Будь-який видобуток корисних копалин несе шкоду навколишньому середовищу, проте тут потрібно знаходити компроміс між потребами людини і можливостями природи. Якщо цей компроміс знаходиться, то проблем, як правило, не виникає, а якщо це так, як вийшло з нашим бурштином, - ми маємо сотні гектарів непридатних для використання земель. Таке ж може статися і на шельфі Чорного моря, де йде видобуток нафти і газу", - зазначив експерт.
За його словами, на шельфі Чорного моря йде безконтрольний видобуток газу і нафти, що призводить до забруднення. Найбільше воду забруднює нафта, в якій містяться всі складові мікропластику. Про це йдеться в оприлюдненому нещодавно дослідженні.
При цьому він додав, що, крім того, в Чорне море потрапляє вода з великих річок Дніпро і Дністер, яка також несе багато забруднюючих речовин. Зокрема, води Дністра є одними з найбільш забруднених в Україні.
Нагадаємо, пляжники в окупованому Криму повідомляють про те, що вода забруднена речовиною, схожою на мазут, яка не змивається з тіла, сильно смердить і дуже липка. Про це найбільше повідомляють жителі Гурзуфа.