Реальною причиною девальвації гривні завжди ставала негативна кон'юнктура на зовнішніх ринках, від яких залежать доходи державного бюджету України. Таку думку висловив економічний експерт Віктор Скаршевський на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Девальвація відбувалася з однієї простої причини - погіршилася зовнішня економічна кон'юнктура", - зазначив експерт. За його словами, найбільш яскравим прикладом цього твердження є 2014-2015 роки, коли Україна отримала 12 млрд доларів кредитних траншів МВФ, однак при цьому курс валюти девальвував утричі.
При цьому він додав, що в 2014-2015 роках ціни на метали, руду і сировину знизилися приблизно на 30-35%. В таких умовах, на його думку, навіть гроші МВФ не допомогли країні утримати стабільним курс національної валюти.
Також економіст додав, що, згідно з прогнозом Світового банку, економіка світу, ймовірно, стоїть перед черговою світовою кризою. "Для України це означає зниження цін на основні експортні товари", - пояснив економіст.
Нагадаємо, Європейський союз схвалив виділення обіцяної макрофінансової допомоги Україні в розмірі 1 мільярда євро. Про це повідомив журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк.