На вулицях Києва з'явилися скульптури-силуети, що нагадують перехожим: війна зовсім недалеко і за мирне небо над нами заплачено високу ціну. Автор проекту - доброволець і документаліст Олесь Кромпляс. Він брав участь у звільненні Маріуполя, був в Іловайську, Щасті, Донецькому аеропорту.
«Вчора в центрі Києва ми поставили двадцять таких скульптур, - розповідає він. - У минулому році у мене була фотовиставка «Промка», і на ній подібні силуети служили всього лише декораціями. Коли я їх вивіз до Німеччини і Швейцарії, побачив реакцію людей, які приходили і торкалися до дірки в них. І вони справляли не менше враження, ніж фотографії, які були здобуті більшою ціною. І я подумав, що у нас в країні відбувається шалена гіперінфляція вражень. Ми звикли до жахливих картинок по телевізору або в інтернеті. А ось тактильних відчуттів ще ніхто не торкався. І народилася ідея створити проект, до якого можна було б підійти і доторкнутися. Щоб люди розуміли, війна триває, вона зовсім поруч - від кордону до нас на будь-якому танку, навіть старому, їхати дві години, а зі Сходу - півтора дня».
Ідея художника в тому, щоб створити типові силуети і пози жителів Києва, які можна побачити на вулицях. Там - дівчинка з кулькою, а там - молода пара.
Потім кожен із силуетів прострілювався на стрільбищі, так вийшло багато дірок від різних калібрів.
«Головна ідея не в тому, щоб встановити їх там, де люди звикли бачити якісь пам'ятники, а в місцях, де люди навіть не думають наштовхнутися на щось подібне», - пояснює Кромпляс. - Мені вже сказали, що на Льва Толстого хтось підійшов до скульптури і кульочками почав закривати рани. Мені здається, хотів перев'язати».
Нині подібні скульптури можна знайти в парку імені Тараса Шевченка, на Михайлівській площі, набережній Дніпра, Майдані Незалежності, біля станцій метро «Олімпійська», «Льва Толстого», «Хрещатик», «Арсенальна», «Золоті ворота», «Палац спорту» , «Поштова площа», «Контрактова площа».
Проект організований за підтримки Музею Революції Гідності.