Жителі столичного масиву Осокорки стурбовані активізацією забудовника, який отримав дозвіл на будівництво поблизу місцевих унікальних озер, де мешкає безліч рідкісних і зникаючих видів птахів і рослин. Про це повідомив співзасновник ГО "Екопарк ОСОКОРКИ" Максим Стравінський на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Ми маємо унікальну мережу каналів, озер, луків, які розташовані в межах міста, уздовж однієї з найактивніших транспортних артерій. Правильно розпорядиться такою можливістю і зробити з цього рекреаційні зони, місця відпочинку - це те, на чому можна буде формувати повноцінний рівень інфраструктурного розвитку цієї частини міста", - зазначив експерт.
За його словами, передбачається, що новий житловий комплекс буде розрахований на 100 тис. жителів - при тому що в районі Осокорків вже є два ЖК на 40 тисяч жителів. За його словами, в районі вже спостерігаються постійні транспортні затори, оскільки виїзд із житлових комплексів можливий тільки через один транспортний коридор.
"Це злочин з точки зору логістіткі і злочин з точки зору тих людей, які будуть там жити, бо говорити про комфорт мешканців вже просто не доводиться", - додав активіст. При цьому він сказав, що на Лівому березі, крім Парку партизанської слави, практично немає рекреаційних зон, тоді як Дарницький район був і залишається найбільш забудованою частиною міста.
На його думку, дуже важливо розвивати саме рекреаційні зони та інфраструктуру в цьому районі. Нагадаємо, протистояння жителів столичного району "Осокорки" із забудовником, представленим банком "Аркада", тривають вже не перший рік.
У 2015 році біля станції метро "Осокорки" вже відбулися зіткнення між місцевими жителями, які протестували проти незаконної забудови, з невідомими в балаклавах. У ситуацію втрутився мер Києва Віталій Кличко, якого в лютому минулого року суд оштрафував за неповагу і неявку на засідання.
З осені 2017 року дії забудовника в районі озер на Осокорках активізувалися. Будівельники вдалися до послуг близько 200 "тітушок" для того, щоб забезпечити транспортний коридор на будмайданчик для будівництва електропідстанції площею близько 1 га. Однак місцеві жителі продовжують блокувати будівництво, відстоюючи своє право на гідні умови життя в судах і на мітингах, кажуть активісти.