Підсумком безпрецедентно "провального" саміту G7 стали відкриті торгові війни між США і ЄС, а також дискусія щодо можливого повернення Росії до "Великої вісімки". Таку думку висловив політолог Руслан Бортник на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"На наших очах "Велика сімка" перетворилася на "маленьку шістку", оскільки непідписання США підсумкового комюніке - це безпрецедентне явище. Воно матиме далекосяжні наслідки для роботи цього клубу", - зазначив експерт.
За його словами, демарш Трампа означає те, що США відкололися від цього клубу і протиставили себе йому. При цьому він додав, що з моменту цієї зустрічі торгова війна між лідерами "Великої сімки" перейшла в публічну фазу.
Так, зокрема, США зайняли позицію протекціонізму щодо доступу на свої ринки, при цьому Вашингтон "в принципі вимагає неможливого" - щоб ЄС і інші країни G7 змінили своє податкове законодавство для зручності американських експортерів. Крім того, як уточнив політолог, опозиційність Трампа проявилася ще і в позиції щодо Росії.
Так, зокрема, американський лідер зробив сенсаційну заяву про те, що колись США вигнали з "Великої вісімки" Росію - тепер повинні її сюди повернути. Його в цьому підтримав італійський прем'єр Конте, який, хоч і підписав підсумкові документи клубу, але залишився в опозиції.
Нагадаємо, вчора, 11 червня, в провінції Квебек (Канада) закінчився саміт країн "Великої сімки". Ця зустріч ознаменувалася величезним скандалом, оскільки американський президент Дональд Трамп покинув її, не дочекавшись закінчення і відмовившись підписувати підсумкове комюніке.
Основні розбіжності між США і лідерами ЄС стосуються американських імпортних мит. Ці обмеження з боку Вашингтона позбавляють прибутку європейський бізнес і ще більше загострюють політичне протистояння між сторонами.