Напередодні саміту НАТО профільний комітет Верховної Ради перекрутив законопроект про національну безпеку настільки, що приймати його не можна. Таку думку висловив заступник директора Інституту світової політики Микола Белесков на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Якщо взяти те, що нам представив комітет, то це все одно, що нічого не прийняти. Тому що в порівняння з тим, що представила робоча група, там не тільки не виправлені слабкі сторони, але й нівельовані значною мірою сильні сторони", - зазначив експерт.
За його словами, в ході розгляду на комітеті закон просто "спотворений". Так, зокрема, в нинішньому варіанті документа не прописані обов'язки міністра оборони, хоча спочатку вони були зафіксовані. Це важливо у зв'язку з тим, що в Північноатлантичному альянсі чітко дали зрозуміти українській стороні, що єдине, чого від неї очікують, - це прийняття закону про нацбезпеки.
Відсутність цього закону як досконалого факту, на думку експерта, буде означати, що Україна не здатна виконувати взяті на себе зобов'язання. Таким чином, на його думку, країна продемонструє свою неготовність співпрацювати з альянсом.
"Форму участі для України можна знайти навіть при тому, що Угорщина блокує участь країни в саміті. Проблема в тому, що ми не приїдемо з тим, чого очікують від нас наші партнери", - уточнив Белесков. При цьому він додав, що через місяць, в липні, відбудеться саміт НАТО в Брюсселі, до якого, як очікується, Україна повинна прийняти закон про нацбезпеку.
Нагадаємо, Верховна Рада України розглянула і затвердила в першому читанні президентський проект закону (№8068) про національну безпеку. За це рішення проголосували 265 народних депутатів на пленарному засіданні 5 квітня.