На території Чорнобильської зони неможлива буде сільськогосподарська діяльність ще тисячу років. Таку думку висловила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Якби там працював повноцінно науково-дослідний об'єкт, який називається "заповідник", то сюди б приїхали вчені з усього світу і досліджували вплив радіаційного забруднення в динаміці протягом 30 років", - зазначила еколог.
За її словами, міжнародна наукова діяльність на території ЧАЕС дозволила б створити певний економічний потік коштів для створення на території зони відчуження наукових центрів, якими б дуже цікавилися вчені всього світу. При цьому вона додала, що сільськогосподарська діяльність на території зони відчуження або створення там комерційних об'єктів привела б до відкриття цієї території для "хижої крадіжки природних ресурсів".
За її словами, сільськогосподарське використання цих забруднених земель буде неможливо ще 1000 років. Також Тимочко наголосила на недоцільності влаштовувати на території зони відчуження сховища для відпрацьованих ядерних відходів - такі об'єкти логічно створювати при станціях, щоб уникнути транспортування через країну і необхідності обслуговувати ще один об'єкт підвищеної небезпеки.
Нагадаємо, 5 червня в ЗМІ з'явилася інформація про масштабне займання на території лісу біля ЧАЕС. За офіційною інформацією, вчора, 6 червня, пожежа була локалізована, площа горіння скоротилася з 12 га до 3 га сухої трави в лісових кварталах.