"Київенерго" практично за безцінь експлуатувало комунальну власність міста, практично не здійснюючи передбаченої законом модернізації. Таку думку висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Комунальна компанія, яка фактично володіє тільки столами і комп'ютерами, сіла на майно Києва і почала це майно нещадно експлуатувати", - зазначив експерт. За його словами, майно киян, яким практично безоплатно користувалася компанія-монополіст, це ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, 15 потужних районних котелень, близько 200 невеликих котелень, а також завод "енергія".
При цьому він додав, що в угоді "Київенерго" з КМДА було записано, що сторони щорічно визначатимуть розмір прибутку компанії, який буде спрямовуватися на модернізацію теплового господарства. У той же час до 2007 року орендної плати за користування комунальним майном столиці як такої не було.
Після 2007 року розмір оренди був встановлений на рівні 10%, але не менше 200 млн грн. Як пояснив О. Сергієнко, про рівень догляду та модернізації господарства міста красномовно свідчать дані, які публікувала сама ж компанія, однак тільки до 2011 року.
Так, з 2005 року цей показник стрімко зростав і в 2011 році досяг 1221 пориву. Однак, згідно з даними КМДА, тільки за перший тиждень останнього опалювального сезону кількість поривів перевищило 1200. Нагадаємо, в компанії "Нафтогаз" заявили, що, за законом, НАК може укласти договір на поставку газу з новоствореною комунальною компанією тільки за умови, що вона візьме на себе борги "Київенерго" в розмірі 5 млрд гривень.